A március közepén megtartott foglakozáson az újjászületés, az örök megújulás volt a témák: a főnix madár történetének megelevenítésével köszöntöttük az új tavaszt. A titokzatos főnixmadár halhatatlan lény, időről-időre meghal és újjászületik, aztán szebb lesz mint valaha. A főnix története az egész világon, Keleten és Nyugaton is ismert, elterjedt és nagyon népszerű, összetett szimbólumként használják. A gyerekekkel beszélgettünk a főnixmadár életének, halálának és újjászületésének jelentéséről, számos régi és modern ábrázolást megnéztük a témával kapcsolatban. A formák és a színek szimbolikájával kapcsolatban megnéztük ókori egyiptomi és Távol-Keleti Nap-ábrázolásokat is, a vörös szín és a napkorong, a kör forma általános jelentésével kapcsolatban.
A kör folytonos, szabályos, végtelen vonal, önmagába záródik ezért különleges alakzat, nincsen eleje és vége így a folytonosság jelképe. A vörös szín jelentése ehhez nagyon hasonló, szinte minden kultúrában az élet színe, sugárzó lüktető és meleget árasztó. A kör forma és a vörös szín társítás a legtöbb esetben a Napra utal, visszatérő világosságra, az új hajnalra. Ezeket a jelképeket különösen érdekes volt megbeszélni a gyerekekkel a csillagászati tavasz beköszöntése előtt pár nappal, hiszen mindannyian várjuk, hogy újra hosszabbak legyenek a nappalok.
A beszélgetés, a mese és a vetítés után kézműves-rajzolós munkába kezdtük: egy régi, viktoriánus kori gyermekjátékot készítettünk el. Ez egy két-fázisú animációs trükk, a játék neve thaumatrope. Két különböző rajzot készítettünk két papírkorongra, majd összeragasztottuk őket és merevítő bevonattal láttuk el az egészet, erős cérnát fűztünk a korong két szemközti oldalába. Így ha pörgetni kezdjük a korongot, akkor a két kép egymást gyorsan váltva mozgásba kezd és a szemünkben a képek összeadódnak, egy harmadik képet látunk: ha az egyik kis rajzon a főnix látható, a másikon a tűzfészek, akkor a játék mozgatása közben a főnixmaradat látjuk, ahogy éppen felrepül a tűzből.
A gyerekek különlegesen szép rajzokat készítettek, sok érdekes ötletük volt a főnixmadár ábrázolására, volt aki a Nap felé repülve rajzolta le.
A program másik részében nyakba akasztható amulettet készítettük egy-egy kicsi üveg felhasználásával, amibe parányi vörös tollat tettük bele és ezt gondosan lezártuk - így került mindegyikünk nyakába szerencsehozó főnix toll.